Wyszukaj

Jak szukać?»

Aktualnie jesteś: Gofin.pl (strona główna)  »  Firma  »  Inne zagadnienia  »   Zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim
A A A  poleć artykuł   drukuj artykuł

Zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim

Gazeta Podatkowa nr 74 (1324) z dnia 15.09.2016
Kinga Romas

Prowadzę punkt, w którym sprzedaję m.in. e-papierosy i pojemniki zapasowe do nich. Czy to prawda, że zmieniły się przepisy i muszę kontrolować wiek nabywców?

Z dniem 8 września br. zaczęły obowiązywać przepisy ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1331).

Nowelizacja ta wprowadziła m.in. zakaz udostępniania wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18. Dodatkowo nałożyła ona na sprzedających ww. wyroby w punktach detalicznych obowiązek umieszczenia widocznej i czytelnej informacji o treści: "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych)".

Każdy sprzedający w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do pełnoletności kupującego wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe ma prawo zażądać okazania dokumentu potwierdzającego wiek.

Inne zagadnienia - czytaj także:

 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60