Jak szukać?»

Aktualnie jesteś: Gofin.pl (strona główna)  »  Firma  »  Prawo UE  »   Certyfikat jakości podstawą do przyznania punktów przy ocenie ...
POLECAMY
P R E N U M E R A T A
www.gazetapodatkowa.gofin.pl
A A A  poleć artykuł   drukuj artykuł

Certyfikat jakości podstawą do przyznania punktów przy ocenie wniosku

Gazeta Podatkowa nr 37 (1599) z dnia 9.05.2019
Jolanta Białkowska

W gospodarstwie prowadzę produkcję zwierzęcą. Wystąpię o wsparcie z PROW na inwestycję związaną z modernizacją budynków inwentarskich, w tym wyposażenie. Czy nadal za wiek wnioskodawcy można otrzymać punkty przy ocenie wniosku o przyznanie pomocy na inwestycję? Czy certyfikat rolnictwa ekologicznego uprawnia mnie do dodatkowych punktów przy ocenie wniosku?

O kolejności przyznawania pomocy na operacje realizowane w zakresie poddziałania 4.1.3 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych PROW 2014-2020 decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów wyboru operacji. Są one wskazane w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych"… (Dz. U. z 2015 r. poz. 1371 ze zm.). W świetle § 16 tego rozporządzenia, nadal przysługują punkty, jeśli w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy podmiot ubiegający się o jej przyznanie ma nie więcej niż 40 lat. Nowością jest, że za spełnienie tego kryterium obecnie można otrzymać jeden punkt, a nie trzy jak to było w poprzednim naborze wniosków. Znowelizowany przepis obowiązuje od 2 marca 2019 r. Ma więc zastosowanie do obecnego naboru wniosków, który potrwa do 27 maja br. Choć punktację za wiek obniżono znacznie, to warto zauważyć, że zmniejszono z czterech do trzech minimalną liczbę punktów przyznawanych na podstawie kryteriów wyboru, którą wnioskodawca musi otrzymać, aby uzyskać pomoc finansową.

W odniesieniu do obowiązującego kryterium wyboru, jakim jest uczestnictwo w systemie rolnictwa ekologicznego, zmieniono sposób przyznawania punktów. Przyznawanie punktów za uczestnictwo w systemie rolnictwa ekologicznego jest ściśle powiązane z sumą powierzchni gruntów ornych, sadów, łąk trwałych i pastwisk trwałych w gospodarstwie. I tak cztery punkty przysługują podmiotowi, który w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy posiada certyfikat potwierdzający uczestnictwo w unijnym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 ust. 1 lit. a) pkt ii) rozporządzenia 1305/2013/WE, a operacja dotyczy produkcji objętej tym systemem. Jednakże przyznanie tych punktów jest możliwe pod warunkiem, że suma powierzchni gruntów ornych, sadów, łąk trwałych i pastwisk trwałych w gospodarstwie objętych systemem jakości stanowi co najmniej 50% sumy powierzchni gruntów ornych, sadów, łąk trwałych i pastwisk trwałych w tym gospodarstwie.

Prawo UE - czytaj także:

 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.