Wyszukaj

Jak szukać?»

Aktualnie jesteś: Gofin.pl (strona główna)  »  Firma  »  Zakładanie firmy  »   Rejestracja żłobka on-line
A A A  poleć artykuł   drukuj artykuł

Rejestracja żłobka on-line

Gazeta Podatkowa nr 82 (1123) z dnia 13.10.2014
Kinga Romas

Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu żłobka. Czy wniosek o jego rejestrację można złożyć on-line? Jeśli tak, to czy konieczne jest posiadanie bezpiecznego elektronicznego podpisu weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem? (pytanie nr 865459)

Obecnie możliwe jest złożenie on-line wniosku o rejestrację żłobka. Na portalu Emp@tia, dostępnym pod adresem www.empatia.mpips.gov.pl, w module E-wnioski, udostępniona została usługa umożliwiająca jego złożenie. Jeśli uczestnik forum zdecyduje się na ten sposób rejestracji, będzie musiał najpierw na tym portalu założyć sobie konto. W tym celu konieczne jest posiadanie bezpiecznego podpisu bądź profilu zaufanego e-PUAP. Następnie w module e-Wnioski należy:

 • wybrać opcję "Dokumenty, Nowy dokument, Opieka nad dzieckiem w wieku do lat 3",
   
 • wybrać wniosek o wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych,
   
 • wybrać gminę, do której wniosek będzie skierowany,
   
 • wypełnić wniosek,
   
 • wysłać wniosek potwierdzając bezpiecznym podpisem elektronicznym bądź profilem zaufanym e-PUAP.

Należy zaznaczyć, że uzyskanie profilu zaufanego e-PUAP jest całkowicie bezpłatne, a stanowi on alternatywę dla bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego ważnym kwalifikowanym certyfikatem. Ponadto korzystanie z możliwości podpisywania dokumentów za pomocą profilu zaufanego jest niezmiernie proste i w odróżnieniu od podpisu elektronicznego nie jest wymagane posiadanie żadnego urządzenia do jego składania.


Procedura uzyskania profilu zaufanego

zalogowanie się na platformie ePUAP
(wymagane posiadanie konta na ePUAP)

Rejestracja żłobka on-line

wypełnienie wniosku o założenie profilu

Rejestracja żłobka on-line
Rejestracja żłobka on-line
udanie się w ciągu 14 dni do punktu potwierdzającego profil (np. urząd skarbowy czy oddział ZUS) celem potwierdzenia tożsamości (metoda dla wszystkich, którzy nie posiadają podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem) potwierdzenie swoich danych za pomocą podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem (tzw. metoda samozaufania, która jest dostępna dla osób posiadających podpis elektroniczny)

Zakładanie firmy - czytaj także:

 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60