Jak szukać?»

Aktualnie jesteś: Gofin.pl (strona główna)  »  Podatki  »  Procedura podatkowa  »   Rozliczenie małżonków w ramach usługi Twój e-PIT
POLECAMY
P R E N U M E R A T A
www.gazetapodatkowa.gofin.pl
A A A  poleć artykuł   drukuj artykuł

Rozliczenie małżonków w ramach usługi Twój e-PIT

Gazeta Podatkowa nr 22 (1584) z dnia 18.03.2019
Małgorzata Żujewska

Mąż i ja zamierzamy złożyć wspólny PIT-37 za 2018 r. z wykorzystaniem mojego zeznania udostępnionego w ramach usługi Twój e-PIT. Czy mąż musi zalogować się do swojego rozliczenia i je odrzucić?

NIE. Zeznanie podatkowe udostępnione mężowi w ramach usługi Twój e-PIT zostanie w takiej sytuacji automatycznie anulowane.

Małżonkowie mają prawo do łącznego opodatkowania swoich dochodów w przypadku spełnienia wymogów wskazanych w art. 6 ustawy o pdof (Dz. U. z 2018 r. poz. 1509 ze zm.). Jeżeli wspólne zeznanie podatkowe za 2018 r. sporządzają na formularzu PIT-37, mogą je złożyć z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT. Administracja skarbowa przygotowała w ramach tej usługi indywidualne rozliczenia PIT-37 za 2018 r. (nawet, jeżeli podatnik rozliczył się za 2017 r. wspólnie z małżonkiem.). Opcję opodatkowania dochodów łącznie z małżonkiem można natomiast wybrać po zalogowaniu się do zeznania podatkowego na Portalu Podatkowym. Tylko jeden z małżonków składa swoje rozliczenie udostępnione w ramach usługi Twój e-PIT jako wspólny PIT-37 za 2018 r. Druga osoba nie musi wówczas logować się i odrzucać swojego udostępnionego zeznania podatkowego - zostanie ono automatycznie anulowane.

Dozwolone jest wprowadzenie również innych zmian w zeznaniu podatkowym udostępnionym w ramach usługi Twój e-PIT. Można m.in. podać rachunek bankowy, dodać ulgę na dzieci, wskazać organizację pożytku publicznego, do której ma trafić 1% podatku.

Sposoby logowania się do usługi Twój e-PIT:

- profil zaufany,
- dane uwierzytelniające: PESEL (albo NIP i data urodzenia), kwota przychodu z jeden z informacji od płatnika za 2018 r., kwota przychodu z PIT za 2017 r., kwota nadpłaty lub podatku do zapłaty z PIT za 2017 r.
Więcej na ten temat w zasobach płatnych:

Procedura podatkowa - czytaj także:

 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.