Wyszukaj

Jak szukać?»

Kanały RSS
1. Co to jest RSS ?
RSS (Really Simple Syndication) to mechanizmy pozwalające na szybkie przekazywanie informacji o często zmieniających się treściach w witrynach internetowych. Dzięki tej funkcjonalności internauta nie musi już przeglądać całych serwisów w celu odnalezienia nowych informacji - może otrzymywać odpowiednio przygotowane powiadomienia w czytniku RSS lub przeglądarce internetowej (Internet Explorer, Firefox lub Opera) i dopiero po przeczytaniu wstępów do nowych artykułów zdecyduje, z którymi zapozna się w całości.
2. Zalety korzystania z kanałów RSS
Subskrybowanie kanałów RSS pozwala na gromadzenie interesujących nas informacji w jednym miejscu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu potrzebnego na przeglądanie różnych serwisów internetowych.
3. Jak korzystać z kanałów RSS
W chwili obecnej dostępnych jest wiele czytników, czyli programów, które pozwalają na przeglądanie kanałów RSS. Ze względu na fakt, że nie sposób opisać konfiguracji każdego z nich, zajmiemy się przypadkiem najbardziej ogólnym, czyli odczytywaniem kanałów RSS w przeglądarce internetowej.
Jeżeli korzystamy z przeglądarki internetowej, która nie oferuje możliwości przeglądania kanałów RSS, wówczas na stronie musimy poszukać informacji o udostępnianych kanałach. W pozostałych przypadkach o udostępnianiu kanałów RSS przez określony serwis internetowy dowiemy się dzięki obecności odpowiedniej ikony, która najczęściej wygląda jak ta zaprezentowana poniżej:
ikona kanałów RSS
rys.1: Wygląd ikony informującej o dostępnych kanałach RSS
Ikona pokazana powyżej pojawia się w okolicy paska adresowego przeglądarki, a jej kliknięcie powoduje wyświetlenie listy dostępnych kanałów RSS.
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60