Wyszukaj

Jak szukać?»

Aktualnie jesteś: Gofin.pl (strona główna)  »  Podatki  »  Inne podatki i opłaty  »   Opłata za ORD-IN
A A A  poleć artykuł   drukuj artykuł

Opłata za ORD-IN

Gazeta Podatkowa nr 30 (1175) z dnia 13.04.2015
Małgorzata Żujewska

Zamierzam złożyć wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych w zakresie kosztów uzyskania przychodu. Czy wniesienie takiego wniosku wiąże się z opłatą?

TAK. Koszt złożenia wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych to 40 zł. Taka opłata pobierana jest od każdego przedstawionego w nim odrębnego stanu faktycznego - sytuacji już zaistniałej, lub zdarzenia przyszłego - przedsięwzięcia dopiero planowanego. Jeżeli więc jeden wniosek obejmuje kilka takich sytuacji, opłatę należy odpowiednio zwielokrotnić. Wynika to z art. 14f § 2 Ordynacji podatkowej.

Wysokość opłaty za wniosek o wydanie interpretacji zależy wyłącznie od liczby zawartych w nim odrębnych stanów faktycznych lub zdarzeń przyszłych. Nie ma znaczenia, ile zostało zadanych pytań i ile aktów prawnych ma być przedmiotem wyjaśnień (por. wyrok NSA z dnia 6 marca 2014 r., sygn. akt II FSK 745/12).

Opłatę za wniosek o wydanie interpretacji przepisów podatkowych trzeba uregulować w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku. Płatności dokonuje się - przelewem lub gotówką - na rzecz właściwego organu interpretacyjnego (odpowiedniej izby skarbowej).

Inne podatki i opłaty - czytaj także:

 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60