Wyszukaj

Jak szukać?»

Specjalne dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców (czytaj więcej)20 lutego 2018 r. (wtorek) mija termin złożenia zawiadomienia o wyborze/rezygnacji z uproszczonej formy wpłacania zaliczek na podatek dochodowy20 lutego 2018 r. (wtorek) mija termin złożenia zawiadomienia o wyborze/rezygnacji z kwartalnej formy wpłacania zaliczek na podatek dochodowy
Zamknij
Aktualnie jesteś: Gofin.pl (strona główna)  »  Firma  »  Zawieszanie i likwidacja firmy  »   Zawieszenie działalności
A A A  poleć artykuł   drukuj artykuł

Zawieszenie działalności

Gazeta Podatkowa nr 72 (1217) z dnia 7.09.2015
Kinga Romas

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (wpis w CEIDG). Słyszałam, że istnieje możliwość jej zawieszenia w związku z koniecznością sprawowania opieki nad dzieckiem. Na jaki okres można tego dokonać?

Przedsiębiorca niezatrudniający pracowników, prowadzący działalność gospodarczą przez okres co najmniej 6 miesięcy, może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 5. roku życia. Natomiast w przypadku dziecka, które z powodu stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wymaga osobistej opieki osoby prowadzącej działalność gospodarczą, zawieszenia prowadzenia firmy można dokonać na okres do 6 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

Czytelniczka z uprawnienia tego może skorzystać jednorazowo w całości lub w nie więcej niż 4 częściach.

Więcej na ten temat w zasobach płatnych:

Zawieszanie i likwidacja firmy - czytaj także:

 
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60